Właściciel WeChat inwestuje w gry wideo podczas zakupów w Polsce

Właściciel WeChat inwestuje w gry wideo podczas zakupów w Polsce

„Azjatyccy inwestorzy są bardzo aktywni w polskiej branży hazardowej” – dowiadujemy się w „Pulsie Biznesu”.

Gazeta przypomina, że południowokoreański gigant Krafton niedawno zainwestował w Covenant.dev, który planuje debiut na warszawskiej giełdzie. Chiński NetEase został uwiedziony rosnącym segmentem gier VR i postanowił zainwestować w producenta gier VR założony przez weteranów handlu w łódzkim Superhot.

„Ale zasadniczo chiński Tencent jest najbardziej aktywny. W lutym sfinalizowano przejęcie 1C Entertainment Group (obecnie Fulqrum Games), w skład którego wchodzą QLOC, Cenega i Muve. Wcześniej zainwestował w giełdową spółkę Bloober, młode krakowskie studio The Parasight oraz warszawskie studio Exit Plan.

Reszta artykułu pod wideo:

Według gazety, najnowszym finansowaniem chińskiego giganta, uruchomionym w październiku, jest Fat Entertainment, w którym objął 20% udziałów. poprawił się kapitał.

„Gruby Entertainment powstało w 2020 roku, a jego założycielami są dawni budowniczowie People Can Fly: Grzegorz Michalak, Karol Szyszka, Paweł Siech i Kamil Misiowiec. Pierwsza gra studia, Deadlink, może zostać wydana w połowie miesiąca. cyberpunk.

Jednak według gazety nie zamyka to rekordu inwestycyjnego Tencentu nad Wisłą. Jak słynie PB, chińska firma zainwestowała do tej pory w co najmniej dwa różne studia i o inwestycjach nie ujawniono.

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas