Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.4

25.03.2018

W tej części znajdziecie jeszcze kilka ogólnych porad końcowych dotyczących całej gry planszowej - monopoly. Żeby ustalić dokładnie najbardziej optymalny wariant gry, trzebaby przyjąć konkretne zasady. Te zasady różnią się jednak lekko pomiędzy monopolem a innymi grami (eurobuissnesem, fortuną i innymi). Ponadto gracze niejednokrotnie wprowadzają swoje własne zasady, tak aby grało im się lepiej. Dlatego właśnie przedstawiam tylko rady ogólne, a nie dokładną strategię:

1. Oprócz prawdopodobieństwa należy zwracać uwagę gdzie w pierwszej kolejności postawimy domki. Ponieważ ich koszt jest taki sam, dla 5-6 pól(państwa na jednej krawędzi planszy), to należy stawiać je najpierw na polach najdroższych - tam dadzą potencjalnie największy zysk. Innymi słowy mówiąc bardziej opłaca się zbudować domek na stolicy państwa jasnoniebieskiego (tego tuż przed więzieniem), niż na pierwszym polu brązowym (tym, tuż za polem startowym).

2. Im więcej pieniędzy dostaniecie na początku tym więcej nieruchomości powinniście kupować. Zwłaszcza jeśli wprowadziliście do gry możliwość wzięcia kredytu. Wynika to z faktu, że ilość pól do kupienia jest bardzo ograniczona, więc z czasem ich wartość bardzo rośnie (inny gracze będą wam skłonni dać za waszą kartę dużo więcej niż wy za nią zapłaciliście. Natomiast jeśli pieniędzy na początku jest bardzo mało, wtedy trzeba uważniej dobierać inwestycje, żeby nie przegapić jakiejś bardzo opłacalnej nieruchomości. Albo, żeby nie daj Boże nie zbankrutować po opłaceniu podatku.

3. W pierwszym etapie gry siedzenie w więzieniu jest bardzo nieopłacalne, ponieważ nie możecie w tym czasie kupować nieruchomości. Natomiast kiedy już nieruchomości zostaną wykupione, więzienie staje się bardzo przyjemnym miejscem (nie możecie tam nic stracić, a inni gracze mogą wejść na któreś z waszych pól i musieć wam za to zapłacić). Jeśli jednak gracie zgodnie z regułą, że osoba w więzieniu nie dostaje nic, w sytuacji jeśli ktoś wejdzie na jej nieruchomość, wtedy należy przemyśleć opłacalność wyjścia z więzienia. (wszystko zależy ile musielibyście za taką przyjemność zapłacić).

Jeśli macie jakieś jeszcze porady, o których zapomniałem, to możecie się nimi podzielić w formie komentarza na fb, lub poprzez wysłanie do nas wiadomości.

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.1

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.2

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.3

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas