Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.3

04.03.2018

Okey, ostatnio pokazywałem wam rozkład prawdopodobieństwa i co z tego wynika w stosunku do najlepszego państwa - pomarańczowego. To jednak bynajmniej nie koniec wniosków. No bo dobrze, wyszedłeś z więzienia, prawdopodobnie trafisz na pomarańczowe pole i co dalej? Ano dalej będziesz wykonywać kolejny rzut. Nie chce Cię znowu męczyć tabelą, więc podam Ci wnioski.

Masz 36 % szans, aby w ciągu dwóch rzutów poruszyć się o 13-16 pól. Innymi słowy, średnio raz na 3 rzuty, poruszysz się właśnie o 13 do 16 pól. I znowu zaczynamy liczyć od najczęściej odwiedzanego pola w grze (więzienia) i liczymy gdzie przypada zakres 13 - 16 pól. W tym zakresie mamy 2 pola czerwone, 1 pole żółte i 1 pole pociągu. To są kolejne (po pomarańczowych) najlepsze pola na planszy. Dlatego 3 najlepsze państwa w grze to pomarańczowe, czerwone, żółte (właśnie w tej kolejności, ponieważ w 2gim rzucie masz o ok. 20%  większą szansę trafienia na pole w czerwonym państwie niż na pole w państwie żółtym).

Jeśli mówimy o dobrych inwestycja to wysoko na liście znajdziemy również dworce. Oczywiście, wszystko zależy od tego które z nich i ile ogólnie uda nam się zgarnąć. Wszystko to można prosto policzyć. 1 dworzec zawraca nam się dopiero po 8 wizytach naszych przeciwników. 2 dworce również zwrócą się po 8 wizytach, jednak prawdopodobieństwo takiej wizyty wzrasta dwukrotnie. 3 dworce to już tylko 6 wizyt z 3-krotnie większym prawdopodobieństwem (w stosunku do jednego). I wreszcie 4 dworce zwracają się po 4 wizytach z 4 większym prawdopodobieństwem. Ciężko jest policzyć dokładne prawdopodobieństwa, bowiem zależą one od tego, które dworce posiadamy. Jednak jeśli pominiemy to założenia w obliczeniach to otrzymamy następujące dane:

Współczynnik zwrotu z posiadania 4 dworców jest ogromny - potencjalnie najlepszy w całej grze. Zwłaszcza, że możemy go uzyskać bardzo szybko. Pamiętać należy również o tym, że nawet jeśli uda nam się wykupić tylko 1 dworzec, to bardzo spowalniamy tym innych zbierających dworce graczy, co jest dużym dodatkowym bonusem.

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.1

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.2

Jak wygrać w Eurobussines poradnik cz.4

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas