Wyszukiwarka gier

Szkoła w mieście

Szukasz czegoś co porwałoby młodzież do działania? Chciałabyś aby uczyli się z entuzjazmem i zaangażowaniem a przy tym świetnie się bawili? Zależy Ci, aby pokazać im, że bez komputera i telefonu istnieją gry wciągające tak mocno, że stracą poczucie czasu? Pozwól nam sobie pomóc w tym szlachetnym zadaniu.

Zajęcia realizowane w ramach wrocławskiego programu Szkoła w Mieście:

Gry Fabularne – LARPy – rozwijają szeroki zakres kompetencji miękkich (tak dzisiaj cenionych na rynku pracy) m. in. umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, współdziałania czy asertywnego prowadzenia dyskusji. Rozwijają ponadto ciekawość poznawczą, empatię, poczucie sprawiedliwości i  pozwalają na lepszą ocenę aspektów moralnych danych zachowań. Lista korzyści jest tak długa, że nie sposób wymienić wszystkich.

LARPy przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych (klasy 6 - 8) oraz liceum (klasy 1 - 4).

Czerwona Preria

Imperia Europy Fantasy

Jeśli chciałbyś poczytać więcej na temat LARPów kliknij tutaj.

 

Gry biznesowe – wspomagają rozwój przedsiębiorczości poprzez pokazanie uczniom, że biznes może być nie tylko zyskowny, ale przede wszystkim zabawny. Uczą przełożenia teorii ekonomii na sytuacje podobne do tych, z którymi mogą spotkać się w życiu. Gry biznesowe rozwijają również intuicję ekonomiczną i miłość do przedsiębiorczości. Ponadto nie sposób przecenić praktykowania umiejętności takich jak negocjowanie czy przekonywanie innych do swojego zdania, których to zdolności używa się wielokrotnie w ciągu dnia w kontaktach z innymi ludźmi.

Gry biznesowe przeznaczone są dla uczniów liceum (klasy 1 – 4):

Popyt wg. 3 czynników

Ryba, Miecz, Zwój

Twórca gier - Wojciech Karolewski – z wykształcenia manager, pracujący jako przedsiębiorca, zajął siódme miejsce na świecie w GMC (największej na świecie grze będącej symulacją firmy).

 

Planujemy rozwijać listę gier dostępnych w programie już od najbliższego semestru – zapraszamy do zapoznawania się z ofertą na bieżąco.

Każdą z tych gier (jak również inne dostępne w naszej ofercie) można również zrealizować bezpośrednio w Twojej szkole (jednak działoby się to poza programem Szkoła w Mieście).

Czerwona preria
Ilość graczy:
od 5 do 30 osób
Imperia Europy Fantasy
Ilość graczy:
od 8 do 29 osób
Popyt wg 3 czynników
Ilość graczy:
od 2 do 32 osób
Ryba, Miecz i Zwój
Ilość graczy:
od 5 do 100 osób

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas