Wyszukiwarka gier

Fabularne - Larpy

Przenieś się do wybranego przez Ciebie świata. Poczuj się jak bohater książki lub serialu. Odegraj swoją rolę w historii.  Przeżyj przygody. Zrealizuj swoje indywidualne cele i zobacz, "co by było, gdyby...". Przytrocz do boku miecz, weź do ręki rewolwer albo sięgnij po różdżkę. Pamiętaj, że WSZYSTKO zależy od Ciebie.

Czym są LARPy: Rodzaj gry, w której gracze wcielają się w wybrane dla nich postacie i wspólnie przeżywają przygodę. Celem graczy jest zachowywanie się tak, jak gdyby naprawdę byli postaciami, które odgrywają- przy zachowaniu wszystkich motywacji, niechęci, sympatii i fobii. Oczywiście każda z postaci ma w zanadrzu swoje sekretne zamiary, których realizacja niekoniecznie jest korzystna dla innych postaci.Gracze nie muszą uczyć się żadnych tekstów na pamięć - wystarczy, że postarają się mówić i działać jak postać w którą się wcielają.

 W celu zwiększenia zabawy i ułatwienia wcielenia się w rolę, udostępniamy graczom  rekwizyty związane z ich postaciami. Przykładowe rekwizyty to elementy stroju (kapelusze, płaszcze, pasy, rękawiczki), repliki broni (rewolwery, miecze, łuki) czy przedmioty fabularne (złoto, papiery wartościowe, testament zmarłego dziadka, mapa skarbu).

Przykład: Akcja LARPa toczy się w średniowieczu. Jeden z graczy - Jacek wciela się w postać rycerza, który zmierza na turniej organizowany przez księcia. Drugi z graczy - Tomek odegra postać karczmarza, prowadzącego zajazd, w którym zatrzymał się Jacek. Graczka - Ania, wcieli się w rolę szpiega reprezentującego interesy sąsiedniego księstwa. Kolejny gracz - Artur zagra jako...

Akcja LARPów może się toczyć w dowolnym czasie i miejscu, np.:
- teraźniejszość - klimat mafii, polityków, wysokiej kadry menadżerskiej, wojska, korporacji
- przyszłość - roboty, kosmici, podróże międzyplanetarne
- przeszłość - Dziki Zachód, rycerze, starożytny Rzym, Cesarstwo Austro- Węgierskie
- świat inspirowany ulubionym filmem, książką, grą, serialem.

W swojej ofercie posiadamy wyłącznie ChamberLARPy (pokojówki), czyli takie, które odbywają się na małej przestrzeni (lokal gastronomiczny, dom, ogród itp.). Jeśli jesteś zainteresowany grą na większej przestrzeni, zajrzyj koniecznie do naszych gier terenowych.

Na czym polega nasza usługa (LARP- Gra Fabularna):
- Przyjeżdżamy pod wskazany przez Ciebie adres w wybranym przez Ciebie dniu. (Jeśli masz problem z miejscem - daj nam znać. Znajdziemy coś dla Ciebie)
- Bierzemy ze sobą:

  • scenariusz rozgrywki zawierający niezbędne informacje o świecie
  • karty postaci opisujące historie postaci, ich cele i posiadaną wiedzę
  • elementry strojów pozwalające graczom lepiej wczuć się w odgrywane przez nich postacie

- Rozdajemy wszystkie niezbędne elementy graczom, oraz wprowadzamy ich w rozgrywkę. (robimy dodatkowe wprowadzenie dla osób pierwszy raz grających w LARPy)
- Uczestniczymy w rozgrywcę jako mistrzowie gry (tj. rozstrzygamy spory, odpowiadamy na wątpliwości graczy, pomagamy początkującym albo zagubionym postaciom, w razie potrzeby wprowadzamy dodatkowe wydarzenia.).
- Ogłaszamy zakończenie i opowiadamy wam jak wg. nas potoczyłyby się wasze dalsze losy.

 

Dla Kogo: LARPy są idealnym pomysłem na zabawę w większym gronie. Więcej ludzi oznacza wiecej wątków, intryg i knucia.To świetny pomysł na urodziny, integracje czy po prostu na mile spędzony czas, pozwalający się oderwać od rzeczywistrości.Sprawdzi się jednak równie dobrze na każdej innej okazji, na której zgromadzi się kilka - kilkadziesiąt osób chętnych do gry (sylwester, ślub, wieczór kawalerski lub panieński, 18-tka, halloween, walentynki, dzień dziecka, dzień wagarowicza itd.)

LARPY NA ZAMÓWIENIE:
- Jeśli chciałbyś zamówić na urodziny któryś z naszych LARPów i chciałbyś w nim coś zmienić (np. dopisać postacie czy dodać wątki)-  daj nam znać, a my postaramy się dopasować LARPa do Twoich potrzeb.
- Jeśli chciałbyś zamówić LARP w wybranym przez Ciebie świecie - to możemy go dla Ciebie napisać. Skontaktuj się z nami w tym celu, pamiętaj jednak żeby zrobić to jak najwcześniej-  na napisanie dobrego scenariusza potrzeba sporo czasu.

Czerwona preria
Ilość graczy:
od 5 do 30 osób
Imperia Europy Fantasy
Ilość graczy:
od 8 do 29 osób
Ilość graczy:
od 6 do 18 osób
Miasto Środka - Równowaga
Ilość graczy:
od 8 do 15 osób
Nowa fala - Dolnośląska mafia
Ilość graczy:
od 12 do 16 osób
Średniowieczna karawana
Ilość graczy:
od 8 do 15 osób
Szkoła Magii i Czarodziejstwa
Ilość graczy:
od 6 do 10 osób
Turniej pojedynków magicznych
Ilość graczy:
od 11 do 25 osób
W 80 lat po 1939 r
Ilość graczy:
od 5 do 12 osób

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Napisz do nas